Розміщення службово-технічних споруд і організація зв’язку на станції

Оптимальна технологія роботи сортувальної станції залежить від правильної організації оперативного командування при виконанні станційних процесів.

Сортувальні станції встановлюють в районах масового навантаження та розвантаження вантажів, на під’їздах до великих промислових центрів.

До основних службових приміщень на станції належать приміщення маневрового диспетчера (ДСЦ), чергових по станції (ДСП) і чергових по парках (ДСПП), чергового по гірці (ДСПГ), станційного технологічного центру по опрацюванню поїзної інформації і перевізних документів (СТЦОІД), станційного обчислювального центру (СВЦ), а також пости по перевірці (списуванню) вагонів у складах поїздів.

Центральний пост керування роботою сортувальної станції (ЦПУ) (приміщення ДСП, ДСЦ, СТЦОІД, ДСПГ) розташовують у будівлі в районі сортувальної гірки. На першому поверсі її передбачається розташування частини СТЦОІД для опрацювання документів після прибуття і обчислювального центру, на другому – устаткування СЦБ і зв’язку, на третьому – робоче місце ДСЦ, ДСПГ, частини СТЦОІД для опрацювання документів по відправленню.

Приміщення ДСПП розташовують у районі вихідних горловин парків відправлення.

Пости списування составів поїздів, що надходять із лінії, розміщують у районі вихідних горловин парків прийому, на відстані, що забезпечує нормальні умови считування номерів вагонів при розрахунковій швидкості входу поїзда на станцію.

Пости перевірки составів свого формування влаштовують у районі хвостової горловини сортувального парку.

Бункери для скидання пакетів перевізних документів влаштовані у районі постів для списування составів поїздів. Тут же находяться станції пневмопошти великого діаметра для пересилки цих документів у СТЦОІД.

Для успішного керівництва роботою станції, своєчасної передачі розпоряджень і інформації про поїзди, вагони і вантажі, сортувальна станція обладнана наступними засобами зв’язку і телебачення: інформаційним зв’язком для прийому і передачі даних про прибуваючі поїзди та поїзди, які відправляються, вагони і вантажі (телетайпна, прямий телефонний зв’язок); внутрішньостанційним розпорядницьким зв’язком. Цим зв’язком обладнані службові приміщення начальника станції і його заступників, маневрового диспетчера, чергових по станції і паркам, чергового по гірці, СТЦОІД і його філій, постів перевірки составів, стрілочних постів, товарної контори, вантажного двору і під’їзних колій; телетайпним зв’язком – пости перевірки составів з СВЦ, а також йо з гірковими постами, із ПТО – для передачі сортувальних листків на состави, що розформовуються, для цієї цілі і із складачами поїздів, які працюють на гірці; стаціонарним радіозв’язком маневрового диспетчера, чергових по станції, чергового по гірці і чергового по парку формування з маневровими локомотивами, які знаходяться у їхньому розпорядженні; радіозв’язком складачів поїздів зі СТЦОІД; поїзним радіозв’язком чергових по станції з машиністами поїзних локомотивів, що знаходяться на станційних коліях і прилеглих до станції перегонах; парковим гучномовним сповіщальним зв’язком; диспетчерським інформаційним табло для безперервного візуального контролю за виконанням основних виробничих операцій; телевізійними установками для огляду сортувального парку і районів маневрової роботи ДСЦ, ДСП, ДСПГ, ДСПФ і інших цілей.


Автор: poizd | Дата: 21.09.2011 | Коментарів: 0
Розділи: Автоматика і зв'язок, Вантажна і комерційна робота, Організація перевезень, Управління залізничним транспортом