Сортувальна станція. Загальна характеристика

Сортувальні станції призначені для масового розформування та формування вантажних поїздів. На станції переробляються транзитні і місцеві вагонопотоки із прилеглих напрямків і формуються дільничні, збірні і передатні поїзди, виконуються операції з транзитними вантажними поїздами, ремонт вагонів, екіпіровка локомотивів, сортування дрібних відправок та контейнерів. Сортувальні станції розміщують в районах масового навантаження та вивантаження вантажів.

Сортувальні станції встановлюють в районах масового навантаження та розвантаження вантажів, на під’їздах до великих промислових центрів.

Сортувальні станції призначені головним чином для масового сортування вагонів, які прибувають в составах поїздів по призначенням і формування нових составів у відповідності до плану формування поїздів (ПФП). Для цього, а також ряду інших операцій станції мають відповідний колійний розвиток і технічне оснащення. Колії станцій поділяються на парки: Приймання, Відправлення, Сортування, можливе об'єднання парків Приймання і Відправлення в один Приймально-відправний парк. На таких станціях споруджують сортувальну гірку, що призначена для розформування прибувших поїздів і формування нових поїздів , що накопичуються на коліях сортувального парку.

Станції оснащують пневмопоштою, засобами зв’язку, здебільшого мають вантажно-розвантажувальні фронти.


Автор: poizd | Дата: 21.09.2011 | Коментарів: 0
Розділи: Колія і колійне господарство, Організація перевезень, Підприємства, Управління залізничним транспортом