Тарифи

Тариф – це ціна на транспортні перевезення, і тому він повинен покривати всі витрати і розвивати транспорт, забезпечувати його конкурентноздатність.
Тариф визначається за формулою:
Ц=С+V+М

де Ц – ціна,
С - витрати уречевленої праці,
V – витрати живої праці,
М – додана вартість, прибуток.

Класифікація тарифів за ознаками:
1)    за рівнем відкритості: опубліковані, неопубліковані.
2)    за сферою дії: загальні тарифи (встановлені для більшості вантажів), виняткові ( встановлені на конкретний період і напрям)
3)    за внутрішньою будовою: пропорційні (встановлені у вигляді єдиної тарифної ставки на одиницю перевезень чи роботи на 1 тонно-кілометр або на 1 вагоно-кілометр  і від відстані не залежать), диференційовані (одинична ставка змінюється в залежності від відстані: відстань збільшується, ставка зменшується).
4)    за зовнішньою будовою: схемні (виражаються у вигляді формули або графіка і публікуються як таблиця плат за перевезення в залежності від відстані), табличні (публікуються в таблиці готових платежів між конкретними пунктами).
5)     за видами сполучення: вантажні перевезення - тарифи прямого сполучення, місцевого, міжнародного сполучення; пасажирські перевезення - тарифи прямого сполучення, місцевого, міжнародного сполучення.
6)    за розміром партії вантажу, який відправляється тарифи бувають на: повагонні відправки, на контейнерні відправки, на дрібні відправки, на контрейлерні.

Тарифи на вантажні перевезення встановлюються оптовими цінами, тому що вантажні перевезення здійснюються для виробничих потреб.
Тарифи на пасажирські перевезення є роздрібними цінами, тому що перевезення здійснюються для особистих потреб. 
Всі витрати на перевезення поділяються на:
1.    витрати на початкові, кінцеві операції.
2.    витрати на перевезення.
3.    витрати на формування і переформування поїздів.
Такий розподіл витрат дозволяє диференціювати тарифи в залежності від відстані, а тарифи за початкові, кінцеві операції і тому подібне, на що витрати від відстані перевезення не залежать, не диференціювати за відстанню перевезення.

 


Автор: poizd | Дата: 15.01.2011 | Коментарів: 0
Розділи: Вантажна і комерційна робота, Економіка залізничного транспорту, Управління залізничним транспортом