Рентабельність

Рентабельність визначається у відсотках як відношення балансового прибутку Пб до середньорічної вартості виробничих основних і нормованих оборотних фондів:
Р= Пб/(Ф + Ф )100,
Показник рентабельності характеризує суму прибутку на кожну гривню середньорічної наявності основних виробничих фондів і нормованих оборотних фондів. Цей показник може розраховуватись в якості додаткового як відношення тієї ж суми прибутку до експлуатаційних витрат – такий рівень рентабельності буде вищим.
Загальна рентабельність – відношення планового балансового прибутку до запланованої середньорічної вартості основних виробничих фондів і нормованих оборотних фондів, що числяться на балансі підприємства.
Розрахункова рентабельність – відношення планової суми балансового прибутку, зменшеного на суму плати в бюджет за виробничі фонди і уплати процентів по кредитам,  до запланованої середньорічної вартості основних виробничих фондів і нормованих оборотних фондів, що обкладаються платою (за фонди).
Розрахункова рентабельність роботи залізць і дирекцій визначається відношенням прибутку до середньорічної вартості оплачуємих виробничих фондів, щоб зацікавити їх в підвищенні рівня рентабельності, з яким зв’язаний великі відсотки преміювання.

Автор: poizd | Дата: 23.12.2010 | Коментарів: 0
Розділи: Економіка залізничного транспорту