Охорона праці

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно- технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на, збереження здоров’я та працездатності людини у процесі праці (Ст.1 Закону України про охорону праці від 14.10.1992 №2694-ХІІ)
Залізничний транспорт відноситься до числа галузей народного господарства, в яких особливо гостро відчувається специфічність праці та його підвищена небезпека. Робочі місця та робочі зони залізничників багатьох професій розташовані у безпосередній близькості від рухомого складу. Для виконання ряду технологічних операцій, працюючі змушені стикатися з рухомом складом. Умови праці ускладнюються ще й тим, що залізниці працюють цілодобово, в будь-яку пору року та при будь-якій погоді.
Більша частина залізничників зайнята роботою безпосередньо на коліях перегонів та станцій. До особливостей роботи на коліях можна віднести: наявність колій з інтенсивним різнобічним рухом, протяжні гальмівні шляхи, обмежена відстань між вісями суміжних колій, а також рухомим складом і будівлями, більша частина фронту робіт при обмеженому огляді, низька освітленість робочої зони в темну пору доби.
Наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів потребує подальшого полегшення та оздоровлення умов праці.

Автор: poizd | Дата: 16.12.2010 | Коментарів: 0
Розділи: Охорона праці